Imprezy Gmina Morąg /lipiec – sierpień 2018/

————–Lipiec—————-

XX Bieg o Kryształową Perłę Jeziora Narie
Termin: 1 lipca 2018
Miejsce: START/META – Plaża Główna w Kretowinach (bieg wokół jeziora Narie)
Informacje: Bieg na trasie 33km. Trasa przebiega przez urokliwe wsie naszej Gminy tj. Kretowiny, Wilnowo, Boguchwały, Ponary, Roje, Naryjski Młyn, Niebrzydowo Wielkie, Gulbity, Bogaczewo, Kretowiny. Sympatycy biegania zmagają się z rywalami, ale przede wszystkim z samym sobą. Około 2/3 trasy to droga asfaltowa, natomiast 1/3 to nieutwardzona nawierzchnia. Bieg rozgrywany jest w kategorii generalnej mężczyzn i kobiet z podziałem na 8 kategorii wiekowych.
Organizator: Urząd Miejski w Morągu-Referat Sportu i Rekreacji, tel. 89 757 22 31, e-mail:sport@morag.pl, www.sport.morag.pl

II Piknik Rekreacyjno – Sportowy „MORĄG aktywnie z rodziną”
Termin
: 1 lipca 2018, godz. 14:00
Miejsce: Osiedle Kolonia Warszawska w Morągu (okolice toru rolkowego)
Informacje: Piknik rodzinny przy grach i zabawach tj.: boule, dart, badminton, siatkówka, cornhole, ultimate frisbee, dwa ognie, gra plenerowa HIT 360. Ponadto, wiele zabaw  ruchowych dla dzieci już od 2 roku życia (m.in. plastikowe kręgle, dart na rzepy, mini cornhole, zabawy z piłką).
Organizator: Morąskie Stowarzyszenie Miłośników Sportów Towarzyskich i Rekreacji „MORĄG aktywnie”, e-mail: moragaktywnie@gmail.com, www.fb.com/moragaktywnie

III Rekreacyjny Rajd Rowerowy „Nieznane Miejsca Gminy Morąg”
Termin
: 8 lipca 2018
Miejsce: Start – Plac przy Ratuszu
Informacje: Jednodniowy rajd rowerowy po ciekawych, historycznych miejscach w naszej Gminie.  W rajdzie będzie uczestniczył  przewodnik, który przybliży uczestnikom ciekawostki z historii Morąga oraz pokaże ciekawe, często zapomniane miejsca w naszej Gminie. Rajd zakończony zostanie ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Udział w rajdzie bezpłatny.
Organizator: Lokalna Organizacja Turystyczna „Kraina Nieokrytych Tajemnic” w Morągu, tel. 89 757 38 26, www.lot.mazury.pl, lot.morag@op.pl

Festyn w Kretowinach
Termin: 14 lipca 2018 r.
Miejsce: Plaża główna w Kretowinach
Informacje: Atrakcją festynu są koncert szantowe, występy lokalnych zespołów, zabawa pod chmurką oraz konkursy dla publiczności.
Organizator: Burmistrz Morąga, Morąski Dom Kultury, tel. 89 757 26 40, e-mail: mdk.morag@o2.pl, www.morag.pl/mdk

Gala Disco Polo – Turniej Gwiazd Czterech Miast 2018
Termin: 15 lipca 2018 r., godz. 12:00
Miejsce: Park Miejski w Morągu
Informacje: Event plenerowy z udziałem największych gwiazd Disco Polo: Zenon Martyniuk (Akcent), Weekend, Mejk, Gesek, Ekstazy, After Party i Andre.
Organizator: Agencja  Artystyczna Hipnotic

IV Rajd Pieszy „Szlakiem Morąskich Zabytków”
Termin: 21 lipca 2018 roku
Miejsce: Start – Ratusz Miejski
Informacje: Czwarta edycja rajdu z przewodnikiem turystycznym po największych atrakcjach turystycznych Morąga. Podczas Rajdu przewodnik turystyczny oprowadzi wszystkich uczestników po atrakcjach Morąga (m.in. Ratuszowe Piwnice, Pałac Dohnów – muzeum, Gotycki Kościół, Zamek Krzyżacki), opowie o historii miasta oraz legendach i ciekawostkach dotyczących Morąga. Rajd zakończy się wspólnym ogniskiem z kiełbaskami.
Organizator: Lokalna Organizacja Turystyczna „Kraina Nieokrytych Tajemnic” w Morągu, tel. 89 757 38 26, www.lot.mazury.pl, lot.morag@op.pl.

 ————–Sierpień——————-

Wystawa „Skarby Warmii i Mazur”
Termin: 1 – 30 sierpnia 2018
Miejsce: Wypożyczalnia dla Dorosłych, MBP w Morągu
Informacje: Wystawa prezentująca charakterystyczne elementy dziedzictwa materialnego i niematerialnego Warmii: krajobrazu, architektury, zwyczajów świątecznych, tradycji kulinarnych, stroju ludowego, baśni i legend oraz gwary warmińskiej. Celem wystawy jest przypomnienie mieszkańcom Warmii, co wyróżnia ich krainę i jakie posiadają skarby kultury.
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu.

Dni Morąga
Termin: 4 – 5 sierpnia 2018 roku
Miejsce: Park Miejski
Informacje: Przez dwa dni mieszkańcy całej gminy mogą się bawić w rytm muzyki granej przez najlepsze zespoły regionalne i ogólnopolskie. Podczas dni miasta odbywają się rozmaite konkursy z nagrodami, turnieje szachowe i warcabowe . W parkowych alejkach przygotowane są atrakcje dla mieszkańców m.in. dmuchańce dla dzieci, stoiska gastronomiczne, handlowe i promocyjne.
Organizatorzy: Burmistrz Morąga, Morąski Dom Kultury, tel. 89 757 26 40, e-mail: mdk.morag@o2.pl, www.morag.pl/mdk

II Wakacyjny Turniej w Boule pod hasłem „Boule łączy pokolenia”
Termin
: 4 sierpnia 2018, godz. 14:30
Miejsce: Park Miejski w Morągu (okolice placu zabaw)
Informacje: Na II Wakacyjny Turniej w Boule zapraszamy wszystkich miłośników nieszablonowej rozrywki. Nieskomplikowane zasady, prosty sprzęt, minimum wymagań dla miejsca rywalizacji czynią tę grę doskonałą propozycją aktywnego spędzania wolnego czasu.
Organizator: Morąskie Stowarzyszenie Miłośników Sportów Towarzyskich i Rekreacji „MORĄG aktywnie”, e-mail: moragaktywnie@gmail.com, www.fb.com/moragaktywnie

VI Jarmark Produktów Regionalnych w Morągu
Termin: 12 sierpnia 2018 roku
Miejsce: Park Miejski
Informacje: Jarmark Produktów Regionalnych w Morągu to jednodniowa impreza o charakterze wystawienniczo – handlowym promująca takie właśnie produkty. Na naszym jarmarku zaprezentują się wytwórcy wyrobów użytkowych, artystycznych naturalnych artykułów spożywczych oraz podmioty z branży turystycznej.
Organizatorzy dbają o niepowtarzalną atmosferę oraz atrakcje zapewniające duże zainteresowanie wśród odwiedzających gości.
Organizator: Stowarzyszenie „Salla”, tel. 605 168 769, adres e-mail: jarmark.morag@gmail.com

Rekreacyjny Rajd Rowerowy „Śladami Rodziny Dohnów”
Termin: 19 sierpnia 2018 roku
Miejsce: Start – Ratusz Miejski
Informacje: Będzie to jednodniowy rajd rowerowy po Gminie Morąg śladami rodu Dohnów. Przewodnik przybliży uczestnikom najciekawsze historyczne ciekawostki i fakty o dawnej szlacheckiej rodzinie zamieszkującej Gminę Morąg – Rodzinie Dohnów. Rajd zakończony zostanie ogniskiem i pieczeniem kiełbasek, podczas którego odbędzie się mini konkurs wiedzy o Gminie Morąg.
Organizator: Lokalna Organizacja Turystyczna „Kraina Nieokrytych Tajemnic” w Morągu, tel. 89 757 38 26, www.lot.mazury.pl, lot.morag@op.pl.

Muzealna Noc z Herderem
Termin: 25 sierpnia 2018 roku
Miejsce: Muzeum J. G. Herdera (Pałac Dohnów)
Informacje: Popołudniowo-nocne impreza w Muzeum promująca najwybitniejszą postać związaną z Morągiem– Johanna Gottfrieda Herdera. Podczas imprezy obędzie się m.in. wernisaż nowej wystawy, koncert muzyki klasycznej, zwiedzanie muzeum w towarzystwie kustosza, który opowie o najciekawszych i najcenniejszych dziełach sztuki i rzemiosła artystycznego eksponowanych w muzeum. Przez cały czas trwania imprezy będą odbywać się warsztaty plastyczne i historyczne dla dzieci i dorosłych. Dodatkową atrakcją będą przebieranki i fotografowanie się w strojach historycznych, i w zbroi rycerskiej także w towarzystwie „Herdera”, a dla miłośników mocnych wrażeń mamy spotkanie z „duchami” w pałacowych piwnicach pałacu Dohnów, w którym mieści się muzeum.
Organizator: Muzeum J. G. Herdera (Pałac Dohnów), tel. 89 757 28 48

IV Morąskie Igrzyska „Wakacyjny Finisz”
Termin: 26 sierpnia 2018 roku
Miejsce: Kolonia Warszawska – Okolice Toru Rolkowego W Morągu
Informacje: W ostatnią niedzielę wakacji, 26 sierpnia, w okolicach toru rolkowego na osiedlu Kolonia Warszawska odbędą się IV Morąskie Igrzyska „Wakacyjny Finisz” na które zaprasza Morąskie Stowarzyszenie Biegowe „Finisz Morąg”. Podczas imprezy odbędą się rywalizacje dzieci, młodzieży oraz dorosłych w wielu dyscyplinach. Po zakończeniu Igrzysk odbędzie się ognisko oraz zabawa przy muzyce. Dla uczestników organizatorzy przewidują wodę, kiełbaski oraz ciepły posiłek. Zapraszamy całe rodziny do wspólnej zabawy oraz pożegnania wakacji w aktywny sposób!
Organizator: Morąskie Stowarzyszenie Biegowe „Finisz Morąg”