Teatr w Morągu

 

 

 

 

 

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu zaprasza na minispektakl teatralny pt.: „…ZA DAWNO, ZA DOBRZE SIĘ ZNAMY”. Czytają i śpiewają Wiesława Szymańska i Marian Czarkowski, aktorzy z Teatru im. St. Jaracza w Olsztynie. 15 maja 2018 r. (wtorek) o godz. 16.00 (Sala wielofunkcyjna Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu). Wstęp wolny.

{Opowieść o związku kobiety i mężczyzny od wiosny po jesień życia.  Zabawna, nostalgiczna, momentami komiczna, nierzadko liryczna historia wspólnego, pełnego zakrętów i niespodzianek życia pisana wierszem, piosenką, monologiem i dialogiem, pióra wybitnych poetów i satyryków, twórców kabaretu literackiego – m.in. Mariana Hemara, Juliana Tuwima, Adama Asnyka, Jeremiego Przybory, Mariana Załuckiego, Kazimierza Krukowskiego, Jonasza Kofty.  Znakomite teksty, świetna muzyka i uniwersalne prawdy o odwiecznej walce płci czynią z tej opowieści wdzięczny materiał tak do śmiechu jak i refleksji.}

 

 

 

Z okazji zbliżającego się Dnia Działacza Kultury serdecznie zapraszamy na spektakl teatralny „Uwaga Rozwód”.Sztukę przedstawi Teatr Nowy w Olsztynie.
30 maja 2018, godz. 18:00, sala widowiskowo-kinowa, WSTĘP WOLNY .Wejściówki na spektakl do odbioru w kasie kina i kasie MDK od dnia 14 maja 2018.

{„Uwaga rozwód”, to zabawna i wzruszająca sztuka napisana przez amerykańskiego dramatopisarza o polskich korzeniach Williama G. Thundera, w wyśmienitym tłumaczeniu Marty Markockiej – Pepol.  Główna oś dramatu rozpięta jest między dwójką ludzi, którzy uwikłani w codzienną pogoń zapomnieli o sobie nawzajem. Zapomnieli o tym co w życiu jest najważniejsze, czyli o miłości. On i Ona, małżeństwo, oboje około czterdziestki, dziecko, kredyt, praca… i pustka. Spotykają się być może po raz ostatni. Obydwoje doszli do punktu, w którym rozwód wydaje się być jedynym rozwiązaniem. Jednak w trakcie ich rozmowy coś się wydarza…}